Човек може стајати пред Богом и пред тајном бића, тајном егзистенције. Тада он поседује чисту свест, чисту савест, тада му се даје моћ откривања, интуиција, тада постоји право првородно стваралаштво и тада он урања у праизвор
Веровали смо да се ради о будућности! А радило се против будућности. Наша је будућност мртва, јер је мртва омладина која ју је носила. Ми смо само још они преостали, остаци!