ALLEGRO
visoka klasa pretpojačala
Allegro spada u vrlo visoku klasu predpojačala izvanrednih karakteristika, i bez stida će biti deo bilo kog audio sistema, izuzev možda apsolutne High-End klase. Ako do kraja poštujete specifikaciju materijala sa šeme, kvalitetno uradite pločicu i sve pažljivo sklopite, uspeh neće izostati. Kutija i prednja ploča ostaju na vama da ih rešite po sopstvenom ukusu i sposobnostima.
U ispravljaču koristite ISKLJUČIVO toroidni transformator, i gledajte da ga ipak namestite što dalje od svih pločica. Raspored u kutiji je i inače jedan od kritičnijih momenata u dizajnu audio uređaja a to posebno i najviše važi upravo za predpojačala jer ona uvek imaju najveća pojačanja u celom sistemu a i rade sa malim nivoima signala pa su i vrlo slaba rasipna polja transformatora (sopstvenog ali i od najbližih uređaja) dovoljna da naprave probleme i praktično upropaste sav trud i jako degradiraju osobine inače kvalitetnog uređaja. Pločice su međusobno povezane pljosnatim višepolnim "ribbon" kablovima kakvi se najčešće koriste u kompjuterima, a na krajevima imaju IDC konektore. Ovo rešenje ima mnogo prednosti i što se tiče jednostavnosti izrade i pouzdanosti ali i karakteristika jer je svaka druga žica u "ribbon"-u vezana za masu pa su i preslušavanja i međusobni uticaji minimalni.
Nemojte štedeti na kvalitetnim potenciometrima jer se ta ušteda višestruko NE ISPLATI. Koristite uvek metal-film otpornike i MKT ili Simensove MKH ili "Greencap"(Mylar) blok kondenzatore ali nikada keramičke disk kondenzatore izuzev za deblokadu napajanja. Za kondenzatore malih vrednosti (ispod 1000pF) u audio uređajima uvek koristite ili Mica(Mika, Liskunski) ili Stiroflex, a nikako disk keramičke. Elektrolitski kondenzatori kroz koje prolazi audio signal moraju biti ili visokokvalitetni bipolarni ili tantal tipa. Integralna kola u predpojačalima gotovo nikada ne "crkavaju" i zato ih NE STAVLJAJTE u IC-podnožja već ih direktno lemite. Ima to i mnogo drugih pa i važnijih prednosti po pitanju zvuka i kvaliteta.
Dole navedene karakteristike su rezultat merenja prototipa sa optimalnim rasporedom u kutiji, a vaši rezultati mogu izgledati drukčije u zavisnosti od toga koliko mudro ste rešili raspored. To ne znači da je ovaj dizajn u bilo kom smislu više kritičan nego neki drugi, naprotiv. Napravite bilo koje predpojačalo i "promašite" sa rasporedom u kutiji i videčete šta će se sa kvalitetom i karakteristikama dogoditi! U ostalom, "prepakujte" neko vrhunsko fabričko predpojaćalo u pogrešan raspored pa ćete takođe videti šta se događa. Sve će to da radi... ali kako!?
> Frekventni opseg
       DIRECT mode----- bez ogranicenja (zavisi od izvora signala)
       BYPASS mode---- 10Hz-108KHz ( -1dB)
       TONE mode ------ 14Hz-87.5KHz (1dB; kontrole "flat")
> THD (20KHz propusni opseg / tipicno opterecenje / 1V rms izlaz)
       DIRECT mode---- nemerljivo
       BYPASS mode----<0.002%
       TONE mode ------<0.0026%
> TONSKA KONTROLA
       BAS---------------- 12dB na 50Hz
       TREBLE------------ 12dB na 10KHz
> ODNOS SIGNAL/SUM
       DIRECT mode------ nemerljivo
       BYPASS mode----- 105dB
       TONE mode ------- 100dB (ili bolje, zavisi od polozaja kontrola)
SEMA (u PDF formatu)
PLOCICA (u PDF formatu)
RASPORED (u PNG formatu)

SEMA PSU (u PDF formatu)
PLOCICA SK1 (u PDF formatu)
PLOCICA SK2 (u PDF formatu)
RASPORED SK12 (u PNG formatu)